Vaata Maailma jagas arvuteid

Möödunud pühapäeval kutsus sihtasutus Vaata Maailma vanade arvutite vuntsimise talgutele. Tallinnas, Pärnu maantee ääres asuvasse DSV laos oli minu kohalejõudmise ajaks töö juba täies hoos – õues puhastati arvutid suruõhuga tolmust, ühes laonurgas pesti puhtaks, teises nurgas testiti kuvarite töövalmidust ning eraldi saalis käis usin opsüsteemide- ja programmide installimine. Väga pikalt ei lastud ka allakirjutanud niisama uudistada, peagi leidsin ennast kuvareid puhastamas. Kontimurdev töö just polnud, eredaimaks seigaks ligi kümneminutiline võitlus ühe eriti südilt vastuhakkava kleepsuga. Seltsilised viskasid ümberringi nalja, et nende motivatsioonipaketti kuulub puhastusvahendite aurude sissehindamine.

Kordatehtavad arvutid olid annetanud peamiselt Registrite ja Infosüsteemide Keskus ja arvutite liisingufirma 3 Step IT, tarkvara annetas Microsoft. Ülesvuntsitud arvutid lähevad edasi eakatele, suurperedele ja erivajadustega inimestele. Tore, usun, et saajatel on neist veel pikaks ajaks rõõmu.

Kuvaripuhastustöökoda

Ametlikus kutses seisis järgnev: “Sihtasutus Vaata Maailma korraldab koostöös Eesti juhtivate ettevõtetega aprilli viimasel nädalavahetusel arvutite korrastamise talgud, mille käigus antakse uus elu enam kui 200 arvutile. Heasse töökorda viidud kasutatud arvutid annetatakse eakatele, suurperedele ning erivajadustega inimestele.

Arvutid tehakse korda IT Kolledži tudengite, Microsofti, 3 Step IT, Vaata Maailma SA töötajate ja teiste vabatahtlike abil. Esimesed arvutid toimetatakse Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühingu, Lastekaitse Liidu ning Eesti Suurperede Abistamise Seltsi vahendusel abivajajateni juba sel kevadel.

Arvutite korrastamise talgud on osa inimeste infoühiskonda kaasamise projektist “Ole Kaasas!”, mille eestvedajaiks on Vaata Maailma SA, EMT, Elion ja Microlink. Heategevusliku ettevõtmise käigus kogutakse kasutatud arvuteid, tehakse need korda ning jagatakse erinevate organisatsioonide kaudu abivajajatele. Arvutite kogumiseks tehakse koostööd erinevate ettevõtete ja asutustega, kes soovivad abivajajaid aidata kasutuskõlblike arvutite ja teiste IT-seadmetega. Arvutid tehakse korda vabatahtlike poolt ning jagatakse abivajajatele koostöös erinevate organisatsioonidega. Plaanis on tasuta arvutite jagamist viia läbi kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: