Kodune kaablivedu

Vahelduseks üks ajaveebile iseloomulikum sissekanne – millega on blogi autor ise tegelenud.

Viimased nädalad olen nimelt tegelenud teemaga, mis Kiibi teemaga hästi haakub – vedasin remonditavas korteris TV ja võrgukaableid laiali. Sest nagu kuulda on, siis koju arvutivõrgu-, televisiooni- ja telefonikaablite paigaldamine on üks asi, mida ehitusfirma hooleks jätmine oleks tänases Eestis suur lollus – kompetents lihtsalt puudub ning sageli kõlbab selliselt „võtmed kätte“ lahendustelt vaid tolmu pühkida. Torge käib selle pihta, et endiselt paigaldatakse Eestis CAT5(e) kaableid, samas kui põhjamaades kehtib juba kaks aastat reegel, et alla cat6 kaablite koju paigaldada ei tohi ning sama räägib kaine mõistus – remonti teed ikka kümneaastase perspektiiviga, alla 1 GBit/s ühenduskiirust lihtsalt ei tasu täna enam kuhugi planeerida. Varjestusest või elektrikaablitest eemal hoidmise vajadusest pole samuti midagi kuuldud.
TV + CAT6 + telefonijuhtmetele mõeldud seadmekapp.

Pildil on näha loomisjärgus seadmekapp korteri välisukse kohale, kuhu jooksevad kokku kõik korterisse laialiveetud võrgu- ja televisiooni(antenni)kaabli otsad ning koridori püstikust sissetulevad kaablid. Samas asub ADSL-modem ja WiFi ruuter. Sellise lahenduse puhul on lihtne igasuguseid ühendusi ümberseadistada, näiteks kasutada algselt telefonile mõeldud kaablit võrgukaablina või vastupidi. Või hakata SAT-TV asemel Eesti digilevi kliendiks või televiisor ühest toast teisse tõsta. Pildi paremas servas on näha metallist ja maandatud kaablikarbiku ots, mille sees mööduvad võrgukaablid ohutult elektrikilbist ja mitmest ristuvast elektrijuhtmest.

Miks üldse moodsal WiFi ajastul peaks korterisse kaableid laiali vedama ning täpsemalt ka minu ettevõtmisest saab lugeda ülejärmigsest TM Kodu ja Ehitus ajakirjast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: