3D remondiabimees

Valmistun kodus kamina ehituseks. Plaan on vana „plekkahju“ asemele, mis juba lammutatud, hubane kamin teha. Pärist pottsepaks ei kavatse hakata, vaid ostan õhkkütte kaminasüdame, aga kivid selle ümber loodan küll ise paika saada.

Mis on kaminaehitusel pistmist IT-ga? Enne ehitama hakkamist tuleb välja mõelda disain ja teha umbkaudnegi arvestus, kuidas ehitada ja palju materjali kulub. Ja kuigi alguses mõtlesin vaid pabervisandiga piirudada, olen nüüd väga õnnelik, et asja siiski arvutisse modeleerisin.

Arvutis 3D joonise kasutamiseks võtsin Google Sketchup 7 nimelise programmi (tasuta versioonist täiesti piisab), millest tegime hiljuti ka Arvutikasutaja ajakirjas juttu. Kui seal sai räägitud eelkõige ehitiste projekteerimise eelsete visandite tegemisest, siis nagu selgus, sobib asi hästi ka üksikute korteriosade planeerimiseks.

Google Sketchup visand.

Liialdamata kulus mul vaid tund-kaks programmi õppimiseks nii kaugele, et enam ei pidanud mõtlema, kuidas programmiga hakkama saada. Esialgu lähebki vaja vaid kolme tööriista ning teadmist, et ruumiliseks saab kujundeid neid lükates või tõmmates. Ehk näiteks joonistate maha ristküliku ning seejärel tõstate selle ühest küljest nii kõrgeks, nagu vaja. Nii sünnib näiteks sein. Seina sisse ukseava saate aga nii, et joonistate seinale teise ristküliku ja lükkate sellejagu seina välja.

Mis osas see paberil joonistamisest parem oli? Kõik umbkaudsed mõõtmed said selge pildi ning peagi selgus, et esialgne idee ei tööta – eri nurkade alt vaadates ilmnesid mitmed vead. Kiirelt sai proovida erinevaid tekstuure, kõrguseid, kattematerjale. Isegi seda, kuidas päiksevalgus eri kellaaegadel varjud tuppa joonistab. Ja mis põhiline – visuaalselt pilt ees, hakkas uusi ideid robinal tulema. Soovitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: