Katsetused veebis

Uued ja huvitavad ideed, kuhu suunas võiks veeb lähiaastatel areneda, on ikka huvitavad. Mäletate veel Microsofti eksperimentaalset otsingusüsteemi MS Dewey, kus seksikas näitleja ekraanil aitas otsinguid läbi viia? See läks küll kahjuks paar kuud tagasi kinni. Või veel praegugi töötavat Tafitit? Mõlemad on/olid katsetused teha midagi uut moodi.

Teha midagi uut (ja loodetavasti avastada sealjuures järgmine kullaauk) loodab ka Skype müügirahadega tuntust kogunud ja loodud investeerimisfirma Ambient Sound. Nimelt pakuvad nad uudisteportaali, mis otsib sulle sobivad uudised välja sinu nime alusel – tipid alustuseks sisse oma nime ning seejärel kuvab portal sulle olulised uudised. Kõlab lahedalt? Tjah.. eks proovige ise – dailyperfect.com. Kui mitte midagi muud, siis lõbus veerandtunnine ajaviide oma tuttavate nimesid sisse tippides on garanteeritud.

Ametlik pressiteade oli järgmine: “Investeerimisfirma Ambient Sound Investments inkubaatoriettevõte DailyPerfect käivitas avaliku beetaversiooni veebilehest, mis pakub kasutajale välja teda huvitavaid uudiseid. DailyPerfect. com põhineb uudsel personaliseeritud sisusoovitustehnoloogial, mis ennustab lugeja varasema veebikasutuse põhjal, millised uudised talle huvi võiksid pakkuda.

“See, et teeme enamiku eeltööst kasutaja eest ära, on oluline uuendus ja eelis võrreldes keskkondadega, kus inimene peab lähtuma toimetaja tehtud valikutest või kulutama aega profiilide, filtrite ja eelistuste seadistamisele,” lausus DailyPerfecti tegevjuht Louis Kanganis.

DailyPerfecti väljatöötatud sisusoovitustehnoloogia kogub inimese “digitaalse jalajälje” põhjal avalikult internetis kasutajaga seotud infot, mille järgi ennustab ja pakub välja ka kasutajale huvipakkuvad uudised. Selleks tuleb kasutajal sisestada dailyperfect.com uudistesaidil lihtsalt oma nimi. Kasutajal on võimalik pakutud eelistusi muuta ja uudiseid ka teemade järgi tellida. Teatud tundlikud teemad on vaikimisi blokeeritud, näiteks täiskasvanutele mõeldud veebilehtede külastamisel põhinev info. “

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: