Canonilt sügiseks

Sügise ametliku alguseni on veel kümmekond päeva aega, aga märgid on juba kohal. Ohtralt turvatud esimesest koolipäevast esimeste kollaste lehtedeni jahedavõitu hommikutel. Ning tehnikaajakirjanikud on jälle kord kutsutud uue ärihooaja avalöökidele.

Canon on alustanud sügist võimsalt: 15 uut tavakasutaja fotoaparaati, printerit ja videokaamerat, lisaks uus digipeegel proffidele, Canon EOS 7D (18MP APS-C CMOS sensor, dual DIGIC 4 protsessor, ISO kuni 12800 ja sarivõte 8 kaadrit sekundis). Kahju, et enam ajakirja pole, kuhu sellest arvustus kirjutada.

Kõige põnevam oli aga ürituse sissejuhatus, kus Canoni baltiregiooni turundusjuht tutvustas fototuru hetkeolukorda. Esmalt kompaktkaamerate ja digipeeglite müüginumbrite võrdlus. Pole vist mingi üllatus, et nii Eestis kui mujal maailmas müüakse kompaktkaameraid kordades rohkem kui SLR kaameraid (~85% kompaktkaameraid, 15% SLR kaameraid). Nagu ka see, et trend on peegelkaamerate osakaalu suurenemises. Aga mulle oli küll üllatus teine võrdlusgraafik, mis võttis aluseks müügihinna. Eelmisel aastal oli kuid, kus SLR turg rahalises vääringus juba ületas kompaktkaamerate turu (48:52). Seega müüginumbritest hoolimata on pool rahast juba siia peidetud. See seletab nii mõnegi tootja rõhuasetused tootearenduses lahti (näiteks digipeegli ja kompaktkaamerate hübriidid nagu Micro Four Thirds).

Teiseks pakkus huvi Eesti fototuru jaotus. Üks asi on teada, mida üks või teine kaamera väärt on, kui teine on näha numbreid, kui hästi on üks või teine oma tooted suutnud Eestis maha müüa. Kompaktkaamerate turul laiutavad Canon ja Olympus, SLR turul Canon ja Nikon ning Pentax tõstab samuti pead. Täpsem info kõrvaloleval pildil. Mobiiltelefoniga tehtud foto, sestap on kvaliteet kehv: tumepunane märgib Canonit, kollane Nikonit, sinine Olympust ja määrdunud tulbad allosas, mida võib ka pruunideks nimetada, Pentaxit.

Uute mudelite juures tehtud arendustest köitis pilku omalaadne juhtimissüsteem PowerShot S90 „objektiivi“ ümber. Väga selgelt kompaktkaamera mõõtu ja oskustega kaamera on justkui laenanud peegelkaamerate küljest ühe nende parematest omadustest – objektiivi rõngaga manuaalse teravustamise. S90 puhul on tegu küll digitaalse variandiga, ent teravustada saab sellega siiski. Enamgi veel, nupuvajutusega saab ümber seadistada, mida sellega seadistada saab: suumida, teravustada, muuta ava, ISO tundlikkust vms.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: