Tallinn Mobile 3G tõmbab endale ise vee peale

Varem Bravocomi kaubamärgi all tuntud firma muutis turundusnime ja pakub sideteenuseid nüüdset Tallinn Mobile 3G nime all. Kuna nimemuutus märgib ka põhiteenuste valmimist ja aktiivse müügitegevuse algust, on paslik vaadata, mida siis pakutakse. Mulle isiklikult on tulemust uurida seda võrra huvitavam, et just Bravocom oli see firma, kellega koos pidi tänaseks kadunud Kalev Meedia (kus töötasin ka mina Arvutikasutaja toimetajana) turu vallutama. Kalev Meedia pidi pakkuma sisu, Bravocom selle tarbijale jõudmiseks tehnilised vahendid. Kahjuks või õnneks jäi see projekt (ning kaubamärk Kalev Mobile) tulemata.

Küll aga on meil nüüd olemas neljas 3.5G HSDP tehnoloogial põhinev andmesidevõrk. Firma hinnakirjast leiab veel viited WiMAXi lahendustele ja ADSL2+ tehnoloogial tuginevatele sideteenustele. Eri sidelahendusi ja teenuspakette on firma kodulehel toodud küll lausa kümneid, aga… valida pole siit küll mitte kui midagi. Erakliendile mahupiiranguga paketid hinnaga 400 kuni 1000 krooni kuus, kusjuures ka selle 1000 kroonise kuumakse eest saab vaid 2 Mbit/s allalaadimiskiirust ja 1 Mbit/s üleslaadimiskiirust? Aga kuidas mõista mahupiiranguteta pakette, millest parim pakub 1 Mbit/s ja 256 kbit/s üleslaadimist 503 krooni eesti kuus? Erakliendina pole mul siit midagi valida. Seda enam, et kiire statistika oma ruuterist selgitas, et minu keskmine kuu allalaadimise maht on 15-20GB. Ja ma ei sikuta filme ega mingeid suuri faile. Sirvin veebi, saadan meile, räägin Ventrilo või Skype vahendusel sõpradega, vahel vaatan youtube videosid.

Heakene küll, ju on tegu 3,5G lahendusega. Aga halloo, klientidel on peagi täiesti ükskõik, millise tehnilise lahendusega talle internet koju tuleb. Tema valib vaid kiiruse, saadavuse ja hinnaarvestuse alusel. Ja Tallinnas ning teistes suurlinnades on kaablivõrgul põhinevaid alternatiive jalaga segada.

Hinnakirja koostamisel võetakse tavaliselt aluseks kaks tegurit – teenuse omahind üheltpoolt ja teisalt turuolukord. Uuel tulijal peab olema midagi, mida teistel pole. Soovitatavalt tehnoloogiline eelis, sest nii saab küsida suuremaid teenustasusid. Kui seda pole, peaks lööma hinna või teenindusega. Aga mida teeb Tallinn Mobile 3G? Uurides ka ärikliendi hinnakirju ma lihtsalt ei mõista. Miks peaks keegi neid valima? Ajal, kui turuliidrid võistlevad ja kaklevad linnades 100 Mbit/s kiirustega ja kuni 10 Mbit/s on muutumas standardiks alla 500 kroonise kuumaksega, siis tuleb turule uus tegija üleeilsete kiiruste ja ratsa-rikkaks unistuste ajast pärineva hinnapoliitikaga?

Tallinn Mobile 3G firma ProGroup Holding OÜ omanikeringi kuuluvad Marcel Vichmann, Oliver Kruuda, Peep Põldsamm, Jaanus Kikas. Äripäeva andmetel peitub suurim osanik – ligi veerand firmast – peitub Danske Banki kliendikonto taga. Poisid, ma saan aru, et investeering oli suur ja plaanid ilusad, aga nii edasi minnes jääta üldse rahast ilma. Ülemiste järv kummitab päris lähedalt, praegu näikse küll, et selle vanake on kogu projektile vett peale laskmas.
Tallinn Mobile 3G logo
Ametlik pressiteade oli järgmine:
Bravocomi kaubamärki omav ProGroup Holding OÜ on otsustanud muuta kaubamärki ning koondas kogu tegevuse uue kaubamärgi „Tallinn Mobile 3G“ alla.

Viimase kahe aasta jooksul on ettevõte teinud läbi palju muudatusi – Bravocomi ja Zorro kaubamärgi alt mobiiliteenuseid pakkuvast firmast on saanud tänaseks sideoperaator, mis pakub kompleksseid täisteenuslahendusi interneti, andmeside, lauatelefoni ning mobiilside valdkonnas. Oleme ajaga kaasas käinud, teinud mahukaid investeeringuid nii mobiilside tehnoloogiasse kui ka laiendanud internetiteenuste pakkumise võimalusi. Üheks viimaseks saavutuseks on täiesti uue, 3,5G tehnoloogial põhineva, mobiilivõrgu avamine Tallinnas käesoleva aasta suvel.

Lähtuvalt sellest, et ettevõte on muutnud oma sisu ja ka vormi, oleme otsustanud selguse ja lihtsuse huvides uuendada ka oma välisilmet, nime ja logo. Ühendamaks kõiki meie teenuseid ja andmaks edasi meie visiooni mobiilside ja mobiilse andmeside teenuste tulevikust oleme koondanud oma senised kaubamärgid, tooted ja teeninduse uue nime „Tallinn Mobile 3G“ kaubamärgi alla.

„Tallinn Mobile 3G“ ideena sündis juba palju aega enne seda, kui ta sai visuaalse ja sõnalise kuju. Alates hetkest, mil võtsime vastu otsuse hakata ehitama oma mobiilivõrku, sündis otsus, et rajame oma võrgu parimale võimalikule tehnilisele tasemele, mis meie käsutuses on. Mobiilside 3. põlvkonna tehniline platvorm võimaldab lisaks tavapärastele kõneteenustele kasutada palju muid teenuseid, mis osaliselt täna veel kasutuses polegi.

Uues kaubamärgis sisalduv sõna Tallinn viitab küll geograafiliselt ühele kindlale tegevuspiirkonnale, kuid sõna Tallinn meie nimes ei tähenda kaugeltki seda, et me oma teenuseid ei pakuks mujal Eestis. Internet ja mobiilside on juba täna vabad füüsilistest juhtmetest ja traatidest ning levivad kõikjal, kus on selleks vaid soovijaid. „Tallinn Mobile 3G“ teenuseid saab kasutada kõikjal Eestis ning täna võime juba öelda, et meie mobiiliteenuseid saab kasutada läbi meie rahvusvaheliste partnerite ka paljudes riikides väljaspoolt Eestit. Seega aga näitab meie teenuste mobiilsust ja seegi sõna sisaldub meie nimes.

Hea nimi ja hea kaubamärk läheb sageli kaugemale tema igapäevasest tõlgendusest. Tähtis on see, mida me suudame selle nime alt pakkuda ning kas ja kuidas klientide ootusi rahuldada ning ka ületada. See on kaugeltki olulisem ning selle poole me ka püüdleme. Meie eesmärk ei ole tõusta omas valdkonnas Eesti sideturu liidriks, vaid pakkuda teenuseid, mis tagaksid klientide rahulolu.

Nagu nimi, nii on muutunud ka meie mõningad kontaktandmed: uueks veebiaadressiks on http://www.tm3g.ee ja e-posti aadressiks info@tm3g.ee. Meie juriidiliseks nimeks jääb ProGroup Holding OÜ. Meie kaubamärgi füüsilised muudatused Bravocomist Tallinn Mobileks vältavad lähimad kuud.

2 kommentaari

  1. koondatud kalevi töötaja ajab oma viha välja 😀

  2. Ehee 🙂 Ei. Kui millegi peale vihane olla, siis selle peale, et maapiirkonnas (ehk 30 km Tallinnast) on endiselt interneti valikuvõimalused väga napid ja kiirused olematud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: