Kaameratega kütusehindade vastu

Laupäeva möödasaatmiseks on erinevaid viise. Võib magada, sügada koera kõrva tagant, olla niisama mõttetu ja puhata või… avastada ennast elektriposti otsas kõlkumast. Pärast teist tundi novembrikuu värskendavates tuuleiilides pidin isegi imestama, et kuidas ma ometi siia sattusin 🙂
Valvekaamerat paigaldamas
Vanarahvas ütleks, et kui liiga palju lobised, siis omad vitsad peksavad. Minu puhul sai “saatuslikuks” rida IP-kaamerate teemalisi artikleid ja oma sügav huvi toredate tehnikasaavutuste vastu. Ja nii juhtuski, et kui sõber küsis esmalt lihtsalt konsultatsiooni, kuidas ta saaks oma suvekodu ehitusel kaameratega silma peal hoida, siis lõpuks arenes pelgalt konsultatsioonist välja täiemahuline tööprojekt. Ei, mitte valesti mõista, tegelikult mulle kõik väga meeldis. Vahel on väga kasulik ka praktilisi kogemusi värskendada, muidu on oht pelgalt teoreetikuks ja eluvõõraks jääda. Postiotsas kõlkudes pani lihtsalt situatsioon muigama ja mõtlesin seda siingi teistega jagada.

Kuidas siis kaameratega kütusehindade vastu sõditakse? Värk lihtne. Kujutage ette, et hakkate ehitama või renoveerima suvekodu. Enamgi veel, mitte ei ehita ise, vaid lasete ehitada. Aga et suvekodu ja “päriskodu” vahele peab jääma erinevate segavate faktorite koosmõju välistamiseks jääma vähemalt 50 km (mõnede arvates rohkemgi), siis iga õhtu (või iga nädal) ise kohalesõitmine oleks märkimisväärne kütuse- ja ajakulu. Lahenduseks on paigaldada IP-kaamerad, millega saab rahulikult kodust või kontorist palgatud ehitusmeestel silma peal hoida. NB! Ehitajaid tasub oma ideest teavitada enne lepingu sõlmimist 😉

Kõnealune projekt sai väga korralik. Kuna õnneks igat krooni lugema ei pidanud, siis võis kasutada professionaalset tehnikat. Ja ega vähemaga hakkama polekski saanud, sest olud olid rasked. Vaja salvestada ehitusfirmaga võimalike vaidluste tarbeks kogu ehitusprotsess (4-5 kuud, enamus sellest pimedal ajal), võimaldada üle Interneti jälgimist ja kõik seadmed peavad vastu pidama välioludes. Ja mitte ainult ilmastikule vaid ka võimalike pikanäpumeeste mõistes. Sest kes garanteerib, et varas huvitub põrandalaudadest, kui samas kõrval on mitmete tuhandete eest IT tehnikat?

Nii saigi paigaldatud AXIS 221 kaamera välikorpuses elektriposti otsa, selle kohale liikumisanduriga varustatud lisaprožektor. Teine, veelgi parem kaamera, mida saab kaugjuhtimisega liigutada, AXIS 215PTZ-E niipalju kõrvale, et pakkuda teist vaatenurka. Samas näevad ja valvad kaamerad üksteist. Kinnituspoltidelt on kandid maha käiatud, kogu süsteem saab toite PoE tehnoloogiaga üle võrgukaablite, keskus omakorda UPS-iga varustatud. Internetiühendus tuleb Elioni WiMAX lahendusega 20 meetrise masti otsast. Kõik juhtmed saavad kokku ühes kindlalt suletavas, aga täiesti kütteta kõrvalhoone seina külge polditud seadmekapis. Seal omakorda väga võimalusterohke Frit!box 7270 ruuter ja Synology DS209+II server, mis oskab kaamerate pilti salvestada ja üle võrgu nähtavaks teha. Infapunakahur ja üht-teist nipet-näpet veel mujalgi. Projekti maksumuseks kujunes küll päris kopsakas ~50 000 krooni (millest enamuse moodustas kaamerate hind), aga arvestades, et nii server, ruuter kui kogu võrgulahendus läheb seal kohapeal hiljemgi aktiivselt ja teisteski funktsioonides kasutusse, polegi ehk summa nii suur. Südamerahu, võimalus pidevalt ehitusel silma peal hoida ja kokkuhoitud kütuseliitrid pealekauba.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: