Nokia tegi ära!

Uusi telefone kiputakse kiruma, et niipalju lisafunktsioone külge poogitud, kas sellega helistada enam saabki! Olgu muuga kuidas on, aga ühe lisafunktsiooni üle, mis muutub üha paremaks, olen ma küll väga õnnelik – kaardid ja GPS.

Tõsi, mulle on poisikesest peale meeldinud kaardid ja mida täpsemad, seda parem. Nii lahe on ju kaardi järgi ringi liikuda, olgu siis metsas või võõras linnas ning avastada, et näe, jõudsingi siia, kuhu tahtsin. Ja GPS lisab kaartidele veelgi mugavust juurde. Autoga GPS-i järgi sõites avastad tuttavaski kohas kiiremaid marsruute, võõral maal on aga tegu asendamatu abimehega.

GPS ja korralik kaart telefonis on vähemalt teoorias ideaalne kombinatsioon, sest telefon on sul alati kaasas. Eraldiseisvad GPS seadmed on küll siiani paremad ja ka korralikku maanteeatlast autos ei asenda teatud juhtudel mitte miski, ent on sul siis üks või teine alati kaasas (või olnud raha GPS-i otsmiseks). Ovi Maps 3.0Aga GPS-navigeerimist vaja minna ka siis, kui seda kõige vähem ootad. Möödunud sügisest meenub näiteks, et silmasin õhtupimedas kusagil Türi-Rapla vahel järku metskitse tee servas lebamas. Pidasin auto kinni ja uurisin lähemalt – kits elus, aga saanud autolt nii tugeva löögi, et kabuhirmust hoolimata ei suutnud enam jalgugi alla võtta. Helistasin siis keskkonnainspektsiooni, et tulgu jahimees ja tehku halastuslask. Aga kus kits on? Pime, koht võõras… GPS koordinaadid, mis telefonist sain, kulusid väga ära.
Sestap olingi rõõmsalt üllatunud, kui üle paari kuu oma Nokia telefoni tarkvara uuendama asudes midagi kaardiprogrammi uuendustest räägiti. Ja tõsi see on, miskine Ovi Maps tuli uuendusega prauh telefoni (Ovi on Nokia internetiteenuste kaubamärk, ovi – soome k. uks). Juba esimesest pilgust uuele kaardiprogrammile võis aru saada, et lõpuks tuli ära! Lõpuks on ka telefonivariant korralik – seda nii funktsioonide kui Eesti kaardi detailsuse koha pealt. Kui eelmine versioon, Nokia Maps jättis soovida nii funktsioonide kui vaid suuri teid kujutava Eesti kaardi poolest, siis nüüd enam ei elagi ma põllul, olen isegi kaardile jõudnud!

Kaardivaade on põhjalikult ümber tehtud, lisandunud funktsioone (nagu oma praeguse asukoha juurde tagasiliikumise nupp kaardil vs „minu asukoht“ menüüsügavusest), ka lõpuks ometi „autoarmatuuri vaade“. Nokia Maps oli täiesti autojuhi vaenulik – liikumiskiirust oli ainult võimalik vaadata koos juhistega kaardirežiimis (tillukirjas ekraani allservas). Aga autospidomeetrid ju valetavad kuni 10 km/h. Nüüd on eraldi statistikalehekülg ka Nokia telefoni jõudnud – kiirus, kõrgus, tempo ja koordinaadid suurelt olemas.

Päris probleemideta uuendus siiski ei möödunud – vanad kaardiandmed põhjustasid telefonile ületamatu konflikti, mis lahenes alles siis, kui PC programmiga (Map Loader) kõik vanad kaardid ära kustutada ja uued asemele tõmmata.
EMT ja Nokia pood Solarises
Nokiast veel niipalju, et novembris avas firma oma seni ainukese esinduspoe Eestis. Kus? Võite ise arvata. Vihjeks niipalju, et milliselt viimasel ajal avatud uuest kaubanduskeskusest võiks eeldada piisavalt professionaalset turunduskampaaniat, et luua kõikide suurte kaubamärkide esindajatele tunne, et seal peavad nad ikka kohal olema…

“Oleme võtnud enda eesmärgiks olla rahva keskel ka füüsilises mõttes – uues Nokia Kontserdimaja kõrval asuvas esinduspoes saavad inimesed kõiki Nokia uudistooteid oma käes hoida, kohapeal katsetada ja asjatundjatelt nõu küsida” selgitas esinduse avamise tagamaid Nokia Eesti juhatuse liige Jüri Teemant.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: