Kaks ühes – ETV ainult koos ETV2-ga

Täna tuli pressiteade, et Viasat ja Eesti Rahvusringhääling on jõudnud kokkuleppele ETV2 edastamise osas sat-TV vahendusel. Alates tänasest (täpsustatud, esialgses pressiteates oli 1. veebruar kuupäevaks, hetkel 14. kanal nimekirjas) lisandub Viasati pakettidesse telekanal ETV2. Pressiteates on mõlemad osapooled väga sõbralikud, üks kiidab teist hea ja kaugele vaatava investeeringu ja teine esimest hea kanali eest, mis laseb varasemat käteväänamist arvesse võttes eeldada, kes kummale järgi andis.

Nimelt ähvardas ERR veel sügisel Viasati ilma ETV kanalitta jätta, sest viimane ei edasta nende teist, ETV2 kanalit. Viasat pareeris omakorda suure investeeringuvajadusega ning lükkas palli ERR-i kapsaaeda – too ei tahvat midagi maksta. Võib vaid arvata, millised olid läbirääkimised ja kas meedia kaudu esitatud bluffist neis ka kummalgi kasu oli, sest ETV kanalita Viasat ju jääda siiski ei saanud ning leping oleks lõppenud juba selle aastaga. 2008. aastal tehtud uuringu andmetel on Viasatil 9% turuosa Eestis, aga vaadates analoogtelevisiooni lõpu lähenemise ettevalmistusi, investeeringuid ja reklaamikampaaniaid, ei imestaks, kui see on neil tänaseks juba kasvanud.

Ametlik pressiteade oli järgmine:
“Täna, 7. detsembril sõlmisid Viasat ja Eesti Rahvusringhääling (ERR) kokkuleppe, mille kohaselt lisandub täna Viasati pakettidesse üle-eestiline telekanal ETV2.

ETV2 lisandumist pakettidesse on oodatud pikka aega. „Kuna uue kanali lisamine satelliidile on kulukas, sõltus meie otsus sellest, kui hästi vaatajad kanali vastu võtavad ja millised on kanali pikemaajalised plaanid,“ ütles Viasat Eesti turundusjuht Pavel Maskaljun ning lisas, et ETV2 on tänaseks ennast tõestanud hea ja kvaliteetse kanalina. “Usume, et kanali lisamine rõõmustab paljusid Viasati praeguseid ja tulevasi kliente,“ rääkis ta. Samuti näevad kõik Viasati kliendid ka edaspidi ERR põhikanali ETV programmi.

Rahvusringhäälingu juht Margus Allikmaa leiab, et Viasat on teinud väga mõistliku ja perspektiivitundega otsuse. „Ma tõesti kiidan Viasati inimesi, kes tänastest rasketest majandusoludest hoolimata tegid kuluka otsuse ja lisasid ETV2 oma põhipaketti. Julgen ka arvata, et televaatajad võtavad selle otsuse vastu suure rahuloluga,“ ütles Allikmaa ning lisas, et Rahvusringhääling teeb omalt poolt kõik selleks, et koos majandusolude paranemisega areneks ka ETV2 programm.

ERR avas ETV2 testkanali 2008. aasta Pekingi olümpiamängude eel. Täisprogrammiga alustati 2009. aasta alguses. ETV sõsarkanali ETV2-e programmi põhirõhk on laste- ja noortesaadetel, venekeelsetel saadetel ning varasematel aastatel valminud kvaliteetsaadete kordustel.

Leping ETV2 programmi edastamiseks on sõlmitud kolme aasta peale ning kanal lisatakse kõikidesse Viasati pakettidesse. Uus kanal on hõlpsasti leitav – Viasati digi-TV klientidel tuleb selleks teha oma teleritele automaathäälestus.

Lisaks eestikeelsetele kanalitele ETV, Kanal2, TV3, TV6, Kanal 11 ja Viasat Sport Baltic on digi-tv operaatori paketis eestikeelsete subtiitritega varustatud mitmeid mängu- ja dokumentaalfilmikanaleid.

Viasat kuulub Euroopa suuruselt teise geograafilise leviulatusega meelelahutusmeedia gruppi Modern Times Group (MTG). Viasat Broadcasting on suurim tasuta telekanalite ja tasulise satelliit-digitelevisiooni operaator Skandinaavias ja Baltimaades. Lisaks tegutseb Viasat Tsehhis, Ungaris, Venemaal, Sloveenias ja Balkanimaades. Viasati kanaleid edastatakse kokku 100 miljonile vaatajale 24 riigis. MTG on enamusosanik Venemaa suurimas iseseisvas televõrgus (CTC Media –NASDAQ: CTCM) ja juhtiv kommertsraadiote operaator Põhja- ja Baltimaades. ModernTimes Group MTG AB A ja B aktsiad on noteeritud OMX Nordic Exchange Large Cap nimekirjas (MTGA´ ja MTGB´).”

4 kommentaari

  1. Millised meie kuuest digikanalist tänini Viasatis puudu on? Kanalkahe digisõsar ikka on Viasatis? Ennemalt oli küll kaunis jube vaadata kuidas räägiti samast arvust kanalitest kui muude digilahendustega, kuid ometi olid kanalid märkimisväärselt erinemas ja Viasati kliendid olid ilma mitmetest maadigileviga tasuta kanalitest kui nad lisaks ka maaantenni ja tavadigiboksi ei ostnud. Kuuldavasti on ikka mõistlikum lisaks Viasatile hankida ka tavaline digiboks, et talvel kõige jubedamate tuiskudega ei peaks katusel taldrikut puhastamas käima iga veidikese aja tagant…

  2. ETV, ETV2, Kana2, TV3, TV6, Kanal 11 olemas, Seitse, TV14 jms on puudu. Eks sat-tv puhul jääb alati probleemiks, uute kanalite lisamine – kes teab, kaua üks uus digikanal ju vastugi peab turul. Aga tõesti – ärgu siis tehku ka eksitavat reklaami 😉

  3. TV14, ALO on aga minu teada ainult Elionis olemas. Neid pole isegi Starmani omas. Ei viitsi digiboksi ümber lülitada et uurida (Pärnumaal).

    • Marko, pole tõsi. TV14 on ka Starmani Zuum TV’s, kanal 11. Muude edastajate kauda ei oska ma öelda. Aga jah. Endal on satiantenn väljas vaid Astra&Hotbirdi vabakanalite jaoks. Kohalikke vaatan maapealsest levist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: