Artiklid

Kuidas kopeerida veebisaiti

Madis Veskimeister, avalikarvamus[ät]gmail.com

Internet ei ole kivist, et iseenesest püsti seisab ning tekstid internetis, pole teps mitte raamatukogu hästi turvatud keldrikorrustel kivisse raiutud. Veebisaidid surevad ja sünnivad ning erinevalt kirjastustest ei jää nende töö tulemus arhiividesse tallele. Ometi on veebisaitidel põnevat materjali, mida tahaks säilitada. Kuidas seda teha?

Loe edasi

Ajamasin tagasikäigul

2008. aasta videomängudes: veel üks kokkuvõte

Lauri Jürisoo, lauri.jyrisoo[ät]gmail.com

See pole klantsajakirjalik sile loetelu kaustikusse kopeerimiseks ega otsene kokkuvõte Arvutikasutaja uudistest, vaid katse meenutada tegelikke tähtsaid sündmusi 2008. aastal mängumaailmas. See ei saanud ilmuda jaanuarinumbris, mida tehes oli suur osa detsembrist veel tulevik.

Loe edasi

Lihtne veebileht kontoritarkvaraga

Madis Veskimeister, madis.veskimeister[ät]eesti.ee

Microsoft Office ja OpenOffice.org suudavad edukalt luua lihtsaid veebilehekülgi, mis on küll „vana kooli“ staatilised leheküljed ja nende muutmine on tülikas, kuid toob siiski kasu ja jätab jalajälje internetti.

Loe edasi

Neile, kellel on vaja – Nikon D3x

Margus Männik, margus[ät]eol.ee

Kui lõpuni aus olla, siis ega ma Nikon D3x-i testimise võimalusest esialgu erilises vaimustuses polnud. Veebist loetu põhjal oli mulle jäänud mulje, et see on küll üpris hea tasemega, kuid äärmiselt niru hinna ja kvaliteedi suhtega riistapuu. Tagantjärele on mul siiski ülimalt hea meel, et ma nädala jagu päevi selle arvamuse väljaravimiseks kulutasin. Kallis? Jah, loomulikult, hinnalipikul seisev 116 000 krooni on lausa ehmatav. Samas tuleb mõista, et Nikon D3x pole mõeldudki isegi igale elukutselisele fotograafile ega ammugi mitte amatöörile. See on tööriist neile, kes peavad igal juhul pildi kätte saama ning neile, kes ei saa oma töö kvaliteedis karvavõrdki tingida. Andku Eesti piltnikud mulle andeks, kuid ma kahtlen sügavalt, kas siinsel pisikesel maalapil leidub üldse kedagi, kes kuuluks selle kaamera sihtrühma.

Loe edasi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: